شرکت پخش آروین سینای گلستان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ضمن انتقاد از اینکه در تصمیم‌گیری‌ها نظر بخش خصوصی خواسته نمی‌شود، اظهار کرد: کل مشکلات کشور به تحریم‌ها ربط...

همه مشکلات به تحريم‌ها ربط ندارد

لبی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ضمن انتقاد از اینکه در تصمیم‌گیری‌ها نظر بخش خصوصی خواسته نمی‌شود، اظهار کرد: کل مشکلات کشور به تحریم‌ها ربط ندارد و مشکلات داخلی ما کمتر از تحریم‌ها نیست.

به گزارش ایسنا، غلامحسین شافعی امروز (یکشنبه) در مراسم روز ملی صنعت و معدن که در سالن اجلاس سران با حضور معاون اول رییس جمهوری، نماینده مجلس شورای اسلامی، استاندار تهران و فعالان بخش خصوصی در حوزه صنعت و معدن برگزار شد، با اشاره به این‌که صنعت و تولید کشور در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد، گفت: با افزایش درآمدهای نفتی دولت‌ها با توهم بی‌جای عدم نقش تعیین کننده بخش خصوصی در اقتصاد کشور روبه‌رو و دایره فعالیت‌های بخش خصوصی محدود شد.  

وی ادامه داد: دولت با گسترش فعالیت‌هایش رقیب پرقدرتی برای بخش خصوصی شد و این مساله موجب گردید نوآوری و خلاقیت صنعت که موتور خلق ثروت به شمار می‌رود با مشکل مواجه و به جای آن واسطه‌های مالی فعال شوند و فروش ثروت‌های خدادای مدنظر قرار گیرد. نتیجه این اتفاقات اقتصادی شکننده است که با مشکلات حادی مواجه شده است.

شافعی با اشاره به این‌که به گونه‌ای رفتار می‌شود که گویا کل مشکلات کشور به تحریم‌ها ربط دارد، بیان کرد: این مساله صحت ندارد و مشکلات داخلی ما کمتر از تحریم‌ها نیست. سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص داخلی ۱۳ درصد و سهم صادرات صنعتی از کل صادرات جهانی تنها معادل ۰.۲ درصد است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: دیگر نمی‌توان بدون توجه به حجم عظیم مشکلات بر اقدامات و تصمیمات گذشته پافشاری کرد. متاسفانه علی‌رغم دستور صادره سازمان‌ها در تصمیم‌گیری‌هایشان نظر بخش خصوصی را نمی‌خواهند، در حالی که این مساله به عنوان یک دستور به عنوان معاون اول رییس جمهوری مدنظر قرار گرفت.

10 مرداد 1397